Stránky

pátek 5. září 2014

Mansur Gavriel now available at Moda Operandi

Jestli jste ještě nesehnali kabelku od Mansur Gavriel, spěchejte na Moda Operandi, kde jich mají právě teď spousta k předobjednání z kolekce jaro 2015. Skvělé je, že jsou zasílané z UK a tedy bez DPH a cla!
_____

If you haven´t been able to find your Mansur Gavriel handbag yet then head over to Moda Operandi as there are many of them available right now for preorder. It is the spring 2015 collection and if you are located in Europe you will love that they are shipped from the UK so no duties and taxes!Nová kolekce obsahuje spousta novinek, a to zejména co se typu kůže týče. Klasické tvary lze nyní koupit v měkké "pebbled" kůži, spousta modelů je také dostupná v dvojbarevné kombinaci s plátnem. Nemohu si pomoci, ale nejvíce se mi stejně líbí původní klasické modely, které doufám, že se budou vyrábět i nadále. Pokud sháníte Mansur Gavriel tak dlouho, jako jsem sháněla já, tak honem rychle na Moda Operandi, jistě bude zase vše brzy pryč!

Jak se Vám nová kolekce líbí?
____

There are many new things in the spring 2015 collection, you can shop the classic shapes in soft pebbled leather now as well as many classic shapes in bicolor combinations with canvas. I have to say, I am still very much in love with the first classic shapes in the hard tanned leather. However, if you have been looking for a MG bag for such a long time as I have, then head over quickly to Moda Operandi before they are all sold out again!

How do you like the new collection?


Žádné komentáře:

Okomentovat