Stránky

čtvrtek 28. srpna 2014

Goodbye to my Michael Kors Bedford Bowling Satchel

Vkus se mění, oblíbené značky se mění a tak je samozřejmě jednou za čas potřeba obrátit trochu ten šatník vzhůru nohama. Lépe řečeno to u mě není moc šatník, jako spíš takový "kabelník". A tak jsem se rozloučila s jednou ze svých prvních kabelek...

_____

As it happens, taste changes, favourite brands change and so from time to time it is necessary to get rid of some things from the wardrobe. Well, in my case, I do not go through my clothing as much as through my handbags. And so I had to say goodby to one of my first handbags...
Volba padla na Michael Kors Bedford Bowling Satchel ve vanilkové barvě a s python vzorem. Koupila jsem ji v roce 2012, když jsem se byla podívat na Olympiádu v Londýně, Michael Kors byl víceméně první obchod, do kterého jsem naběhla prakticky hned po přistání a tam na mě čekala tahle krasavice. Popravdě jsem ji moc neunosila, tak doufám, že to nová majitelka udělá i za mě! P.S. Peníze jsem si přidala na objednávku Bucket Bag od Mansur Gavriel - KONEČNĚ jsem ji sehnala po roce a čtvrt urputného snažení najít ji v odpovídající barevné kombinaci a za nějakou normální cenu.

_____

I decided that my Michael Kors Bedford Bowling Satchel in vanilla color and python embossed leather was the one to go. I bought it back in 2012 when at the Olympic games in London, Michael Kors was pretty much the first boutique I hurried into after landing at Heathrow. I have to say I did not carry it much so I hope that the new owner will put her to more use! P.S. I used the money to preorder the Mansur Gavriel Bucket Bag - FINALLY after trying to lay hands on the bucket bag for more than a year now as it was a big problem to find the color combination I wanted for a reasonable price.
1 komentář:

 1. Buongiorno cara!
  Bello come sempre!
  Nuovo post da me: http://theroaronthecatwalk94.blogspot.it/2014/08/back-to-school-ready-ce-chi-tra-breve.html#more fammi sapere cosa ne pensi!
  Se vuoi segui il mio blog, ti aspetto un bacione :*

  Good morning dear!
  Beautiful as always!
  New post from me: http://theroaronthecatwalk94.blogspot.it/2014/08/back-to-school-ready-ce-chi-between-breve.html#more let me know what you think!
  If you want to follow my blog, you'll look a kiss: *

  OdpovědětVymazat