Stránky

středa 12. března 2014

This week obsession: Furla Candy Clutch Bag

Poslední dobou se mi nějak líbí malé kabelky. Značku Furla eviduji již hodně dlouho, už jen proto, že se jedná o italskou začnku, která se dá objednat se zasláním a bez zbytečných vícenákladů i do České republiky.
_____

For some time now I am really liking little handbags. I know about Furla for quite some time, especially because it is an Italian brand that can be ordered to ship to the Czech republic without any additional charges.Moc se mi líbí jejich malá Candy Clutch Bag, která mě baví, myslím, že by byla skvělá na jaro a léto. Není sice kožená, zase se ale člověk nemusí tolik strachovat o materiál. Jediné, co se mi na téhle kabelce moc nelíbí, je cena, která je podle mého názoru za nekoženou kabelku příliš vysoká - 260 EUR.

Jak se Vám líbí? Máte zkušenosti se značkou Furla?

_____

I really like the Candy Clutch Bag and I think it would be great for spring and summer. It is not made of leather but on the other hand you don´t have to be too afraid about the material. The only thing that I do not like that much about this handbag is the price which I find too high for a non-leather handbag - 260 EUR.

How do you like it? Do you have any experience with Furla handbags?
2 komentáře:

 1. It's an amazing post !
  Really interesting ;)
  Kisses my sweete <3

  http://www.theladyjersey.com

  OdpovědětVymazat
 2. tá prvá farebná kombinácia sa mi páči asi najviac.

  OdpovědětVymazat