Stránky

středa 5. března 2014

Brand I love: Coccinelle

Tuhle svou velmi oblíbenou značku kabelek jsem objevila díky kolegyni v práci, která si jednu kdysi pořídila (díky Veru!). Italská kvalita a italský vkus je na nich dle mého názoru více než vidět, posuďte sami.
_____

I found out about this brand thanks to one of my colleagues at work who bought one of Coccinelle handbags (thanks Veru!). In my opinion you can both see and feel the Italian quality, see for yourself.


Coccinelle byla založena v roce 1978 v italské Parmě, kde má dnes i své hlavní sídlo. Je to značka, která prodává zejména kabelky, ale také například klíčenky, menší kožené zboží a další doplňky. Každý rok vycházejí čtyři nové kolekce kabelek a z mé zkušenosti je při vydání nové kolekce zlevněna kolekce předchozí (resp. samozřejmě to, co z ní k prodeji zbylo).

Mně se líbí většinou skoro celá jejich řada (ano, to je problém), nicméně tím, že si kabelky opravdu hodně vybírám (ehm alespoň se snažím), pořídila jsem zatím Coccinelle jen jednu, nutno ale podotknout, že je to jedna z mých nejoblíbenějších tašek a netahám ji každý den jen proto, že je semišová a ráda bych, aby mi chvíli vydržela. Je ale naprosto fantastická! (a bude určitě předmětem samosatné recenze)

Coccinelle má pár nesporných výhod:
+ jedná se dle mého názoru o kvalitní italskou značku s krásným, trendy ale nadčasovým designem
+ kabelky jsou ještě relativně cenově dostupné
+ rozhodně ji nemá každý/á, resp. neznám moc těch, kteří by tuto značku vedli v patrnosti (i když je to veliká škoda)
+ můžete si je osobně prohlédnout v butiku Coccinelle v centru Prahy
+ kabelky se dají pohodlně objednat z oficiálních webových stránek i se zasláním do České republiky (a protože jsou z Itálie tak samozřejmě žádné clo a DPH!)

Já na svou Coccinelle nedám dopustit a zatím se líbila všem, kdo jí viděli. Doporučuji návštěvu pražského butiku, zaručuji, že v reálu se do kabelek zamilujete na první pohled! Níže výběr z nové kolekce Coccinelle, která se mi, jak jinak, než moc líbí. Jak se líbí Vám? Máte nějakou Coccinelle doma?

P.S. Mantra dnešního dne: "nepotřebuji tu bílou na čtvrtém obrázku odspoda, nepotřebuji tu bílou na čtvrtém obrázku odspoda, nepotřebuji tu bílou na čtvrtém obrázku odspoda..."

_____

Coccinelle was founded in 1978 in the italian city of Parma where it still has its headquarters. It is a brand that sells mainly handbags but also small leather goods and other accessories. There are four collections released each year and in my experience with each new collection the previous collection usually gets on sale (or at least what is left of it).

Mostly I like their whole line (I know, that is a problem), however due to my being very picky with my bags that I really buy (or at least trying to be!), I have bought only one Coccinelle handbag so far (lets see how long that number stands), but I have to say that it is one of my favourite bags and I don´t carry it every day just beaucase it is a suede handbag and I want it to last the longest possible. (it will get a review for sure)

Coccinelle has quite a few advantages in my opinion:
+ I think its a combination of great Italian quality and design
+ the handbags are relatively affordable
+ it is not like everyone has a Coccinelle bag, I haven´t seen one out in the streets yet, so you will be definitely original
+ you can take a look at them in their boutiques
+ they are available to order via the official online store (when shipping within Europe no duties and taxes yipee)

I cannot say a single bad word on my Coccinelle handbag and everyone who saw it loved it so far. I reccomend visiting the Prague boutique, you will love the handbags in reality (the pictures on their estore don´t do them justice). Below some pics from the new collection, that I, of course, love. How do you like them? Do you own any Coccinelle?

P.S. Mantra of the day: "I don´t need the white cutie in the 10th picture, I don´t need the white cutie in the 10th picture, I don´t need the white cutie in the 10th picture..."2 komentáře:

  1. Really enjoyed this post sweetie!! ♥ ♥

    New post on the blog :D
    http://michaelmacalos.com

    OdpovědětVymazat