Stránky

pondělí 27. ledna 2014

New spring collection at The Cambridge Satchel Company!

Anglická The Cambridge Satchel Company přidala na svůj eshop novou jarní kolekci svých brašen včetně krásných nových barev. Již nějakou dobu na ně koukám, jen si nejsem úplně jistá, na kolik bych jejich brašnu využila. Nová kolekce je ovšem skvělá, mrkněte dále.

______

The British Cambridge Satchel Company has added a new collection with great new colors to their official online store. I am pondering over buying one of their satchels for quite some time now but I am still not sure how much use would it get. However, the new collection is great, see for yourself after the jump.

Produkty téhle britské značky, kterou založila Julie Deane v roce 2008 prakticky z ničeho proto, aby zaplatila školné pro své děti, už sleduji poměrně dlouho a kolekci od kolekce jsem z nich více a více nadšená.

Nové barvy se mi moc líbí, obzvláště Bellflower jakožto můj oblíbený odstín modré. Začínám zvažovat, jestli náhodou nějakou malou brašničku v této barvě nutně nepotřebuji (ta lakovaná je prakticky neodolatelná!)...

Jako výhodu vidím relativně rozumnou cenu těchto brašen, nadčasový vzhled, jsou výraběny a zasílány z Anglie, takže není třeba řešit případné clo a DPH a navíc teď mají poštovné zdarma po celém světě. Níže některé brašny z nové jarní kolekce.

Jak se Vám líbí? Líbí se Vám tyhle brašny obecně?
______

Products of this british brand which was founded by Julie Deane in 2008 to pay for her children tuition and built from a scratch, are on my radar for quite some time and with each new collection I love it more and more. 

I really like the new colors, especially Bellflower as exactly my favourite shade of blue. Just starting to think that I might need to add something little in this shade to my collection (the patent leather one is practically irresistible!)... 

As an advantage I see a reasonable price of the satchels, the timeless design and also they are made and shipped  from the UK so there is no need to worry about duties and taxes. And moreover they offer free shipping all over the world this month. Below are some new satchels from the spring collection.

How do you like them? Do you like these satchels generally?

Tyhle skvělé tašky můžete zakoupit online na oficiálním eshopu této značky.

You can shop these awesome satchels online at their official eshop.

5 komentářů: