Stránky

pondělí 6. ledna 2014

Cara Delevingne for Mulberry


Cara Delevingne je momentálně v kurzu, o tom není pochyb a uznávám, že je obdivuhodné, kolik má různých tváří. Opět se spojila s anglickou módní značkou Mulberry a nafotila kampaň jejich doplňků pro jaro / léto 2014. Více fotek dále.
______

Cara Delevingne is momentarily in, no doubt in that, and I have to say that it is admirable how many different faces she has. Cara and Mulberry met for yet another campaign for spring / summer 2014. More photos after the jump.
Kampaň, resp. to málo co z ní zatím bylo odhaleno, se mi opravdu líbí, zejména sytě červená a bílá psaníčková taška, nicméně hned na první pohled mi připomomněly podobné návrhy od Loefflera Randalla.

Uvidíme, s čím Mulberry přijde, minulý rok značku opustila její kreativní ředitelka Ema Hill a tento módní dům teĎ stále hledá její plnohodnotnou náhradu.

Líbí se Vám Mulberry? Máte nějakou jejich tašku či jiný doplněk?

_____

I really like the campaing, or at least the part that was released until now, especially the bright red and white envelope handbags, however they immediately reminded me of Loeffler Randall bags.

We will see what else will Mulberry introduce, Ema Hill which was the creative director of the brand left the company in mid 2013 and the brand is searching for a new creative director right now.

Do you like Mulberry? Do you own any of their bags or other accesories?


2 komentáře:

  1. Nice!

    XX

    http://floortjeloves.blogspot.com/

    OdpovědětVymazat
  2. I do like Mulberry but no I don't own any of their items... sadly ^^

    OdpovědětVymazat