Stránky

úterý 10. prosince 2013

Many news at Louis Vuitton

Za poslední dobu se v jednom z největších a nejznámějších módních domů světa udála spousta změn. Tou nejzásadější je nejspíše změna kreativního ředitele, kdy letos po neuvěřitelných šestnácti letech v čele značky Louis Vuitton opustil tuto funkci Marc Jacobs a novým kreativním ředitelem se stal bývalý kreativní ředitel další významné značky - Balenciaga, Nicolas Ghesquière. Více info a fotky dále.

There have been many changes at Louis Vuitton lately. The most important one is in my opinion the change of the creative director - after unbelievable sixteen years in the head of LV, Marc Jacobs is leaving the brand and Nicolas Ghesquière, former creative director of Balenciaga, is taking his place. More info and photos after the jump.


Další nemalou změnou u Vuittona je také změna obchodní strategie, Vuitton chce přilákat více nových zákazníků z řad "horních deseti tisíc" a naopak odradit zákazníky, kteří kupují jeho drobné zboží jako jsou přívěsky na klíče, pásky či malé peněženky a zabránit tak "všudypřítomnosti" své značky. Nejvíc se to zatím odrazilo na jeho nové cenové strategii a ceny této značky se s každou novou kolekcí šplhají do nebeských výšin.

Osobně jsem LV nikdy neměla moc ráda, až na pár jeho kožených! a jednobarevných kousků a už ty ceny, které měl nasazené před nynějším zdražováním, mi za monogram canvas vždy přišly naprosto přemrštěné (nehledě na to, že monogram opravdu nesnáším).

Posuďte sami, co říkáte na jejich novou kolekci s novými cenami. Kolekce Capucines mi přijde sice povedená, ale nesmírně předražená (za stejné peníze bych si rozhodně koupila jinou značku), kolekce s exotickými materiály však upřímně patří k tomu nejošklivějšímu, co jsem za poslední dobu viděla.

Co říkáte Vy na novou kolekci a obchodní strategii této značky? Líbí se Vám? Koupili byste si LV kabelku za takovouto cenu? 


Another significant change at LV is a commercial strategy change, the brand wants to attract more of the rich customers and discourage occasional buyers of small leather goods as for example keyrings, belts or wallets in order to prevent the brand being everywhere (as it is now). This reflects onto the prices of course and with each new collection the prices of LV goods are rocketing up.

Personally, I never had much love for LV with the exception of some of their leather and monochromatic handbags and I would most likely never buy a monogramme canvas even for the old prices (not to mention that I really hate monogramme canvas).

Judge for yourself what do you think about their new collections with new price tags. I think that the Capucines collection is OK but really really overpriced (I would definitely go for a different brand for this kind of money), however the exotics collection might be one of the ugliest things I have seen in the past few months.

So what do you think about the new collection and new commerical strategy? Do you like it? Would you bite the bullet and buy an LV for this price?

Louis Vuitton Majestueux Shoulder Bag 5,750 USD


Louis Vuitton Majestueux Tote MM 7,950 USD


Louis Vuitton Majestueux Tote PM 7,150 USD


Louis Vuitton Tote Monogram Etoile 6,500 USD


Louis Vuitton Tote MM 6,050 USDŽádné komentáře:

Okomentovat