Stránky

pondělí 11. listopadu 2013

Semiš / Suede

Semiš mě prostě baví. Jak na botách tak na doplňcích je to jeden z mých nejoblíbenějších materiálů, hrozně se mi líbí jeho struktura a přijde mi, že každou věc, na kterou je použit, tak nějak na pohled zjemní a odliší. / I just really love suede. I think it is one of the best materials used on handbags and shoes, I like the structure and I think it just makes the accessories special.


Zdá se mi, že v poslední době se začíná objevovat čím dál tím více semišových doplňků, hlavně na podzim, a semiš tak zažívá takový malý comeback. Já jsem si nedávno také splnila přání a pořídila jsem si svou první semišovou kabelku, konkrétně od značky Coccinelle, která je teď s přehledem tou nejpoužívanější z mé kolekce, a která bude určitě někdy v samostatném postu. Nevýhodou samozřejmě je, že na materiálu je používání vidět, nicméně díky řadě speciálních produktů se již dají celkem efektivně udržovat. Semiš doporučuji hned po nákupu ošetřit impregnací, nicméně já i přes to pro jistotu kontroluji, zda náhodou nemá venku pršet.

It seems to me that suede is having a little comeback right now, especially for fall. I wanted a suede handbag for some time and I finally got one about a month ago from Coccinelle, right now it is by far the most used handbag in my wardrobe and it will for sure debut in its own post. An obvious disadvantage of suede is its maintenance and that heavy use can be really seen on the products. I recommend treating a suede product with impregnation immediately after purchase, however I still check the weather forecast when I want to take my bag out.

Zde jsou některé známé kabelky ve své semišové verzi. / Some of the suede versions of designer handbags below.

Tom Ford Jennifer Suede Mini Crossbody Bag
Balenciaga Blue Classic City Suede BagCéline Cabas Phantom Large

Nejvíce se mi však semiš líbí na taškách podobného tvaru, jako např. tato Proenza Schouler. / I like suede handbags the best with a little slouch, just like the Proenza Schouler below.Z dostupnějších semišových kabelek se mi líbí tyto. / A few more affordable suede handbags I like.
Žádné komentáře:

Okomentovat