Stránky

čtvrtek 17. října 2013

Surprisingly chic / překvapivě chic

Jednou za čas narazím na kabelku, jejíž značku bych neuhádla ani s notnou dávkou štěstí a která mě ale zaujme na první pohled. Přesně to se mi nedávno stalo také u této kabelky. V jednoduchosti je krása, což zde platí dvojnásob a evidentně se tím řídil i módní dům, resp. módní řetězec, který ji má ve své nabídce. Uhádnete, kdo má tuhle krasavici na svědomí?

Jedná se o kabelku od ZARY. Zaujala mě opravdu na první pohled, některé prvky sice úplně originální nejsou, ale jako celek se mi líbí, čisté linie a jednoduchost, naprosto splňuje prakticky veškeré požadavky na současnou chic kabelku (včetně rozšířených klínů, anglicky tzv. flared gussets po stranách). Nejvíce mi připomíná Celine Trapeze Bag (viz. níže), která jednoho krásného dne (jak pevně věřím) skončí v mém ohromném šatníku (který zatím nemám). Kabelku jsem bohužel zatím neviděla naživo, takže zde zůstává otázka kvality a výdrže, musí se samozřejmě také počítat s nepraktičností barvy a také by mě docela zajímala pohodlnost jejího otevírání a zavírání - jestli je třeba vždy použít zip, jak to na obrázku vypadá, obávám se, že například zapínání "za pochodu" bude dost náročné.

Je dostupná i s černým středovým panelem, na stránkách ZARY je uváděna cena 4.399,- což mi nepřijde ještě tak strašné vzhledem k tomu, že kabelka vypadá, že je relativně velká a je samozřejmě kožená.

Shrnuto a podtrženo se dle mého názoru jedná o zajímavý kousek od nečekané značky!______________________________________________________________________________

Once in a while I see a bag that really catches my eye and is designed by a brand I would have never guessed even with a good portion of luck. Not long ago I experienced this exact situation with the bag above. Beauty is simplicity which applies here 100% and that's also what the designer followed. Can you guess the designer of this bag? 

Well, it's a ZARA purse. It caught my eye immediately and although some of the features are not all that original, the clean and simple lines meet all the requirements for a modern sleek handbag (including the still modern flared gussets ). It reminds me the Celine Trapeze the most, one of the bags that will (hopefully) be part of my giant dressing room (the one that I don't have yet).

Unfortunately, I haven't seen the handbag in person so there is still the question of quality and durability, also you have to count with this color being very dirt prone and I would like to know how comfortable it is to open and close the bag, assuming that you use the zip on the front panel (I can imagine that especially closing the bag on the run would be a nightmare).

The bag is also available with a black centre panel and it retails for 229 USD which isn't that bad taken the size of it. You can find it in your local ZARA store or online.

To sum up I think this is a very interesting piece made by an unexpected retailer!


Žádné komentáře:

Okomentovat