Stránky

pondělí 14. října 2013

Designer: Rebecca Minkoff

Rebecca Minkoff je jedním z mých nejoblíbenějších návrhářů. Řadí se mezi tzv. contemporary designers, tedy současné návrháře (na druhé straně stojí tzv. premier designers, tedy luxusní značky).  Rebecca pochází ze San Diega v Kalifornii, USA a k šití a navrhování se dostala postupně během střední školy, po které se odstěhovala do New Yorku s cílem stát se návrhářkou. Z počátku se zabývala hlavně oblečením a do povědomí módního světa se zapsala speciálně upraveným tričkem I love New York, které si na sebe vzala její kamarádka, herečka Jenna Elfman, do talk show Jay Lena. Po tomto velkém úspěchu ji Jenna Elfman požádala, zda by ji nenavrhla kabelku... a tam to vše začalo. Kabelka, kterou pro ni Rebecca připravila, byla dnes již legendární Morning After Bag (MAB). Ta se stala natolik žádanou, že Rebecca se rozhodla přerušit svou oděvní řadu, která nebyla příliš úspěšná, a začít se věnovat pouze doplňkům. MAB představila v roce 2005.


V roce 2009 přidala ke své kolekci doplňků znovu také řadu oblečení, která se tentokrát setkala s úspěchem. Nyní tak navrhuje jak doplňky, tak oblečení a boty, a je jednou z nejvýznamnějších nezávislých návrhářek v USA.

Já osobně mám její styl velice ráda - všechny kousky jsou městské, šik a zajímavé. Musím nicméně připustit, že to nebyla láska na první pohled (paradoxně zejména co se doplňků týče). Dnes mám však od Rebeccy dvě kabelky a jednu peněženku, na které nedám dopustit a moc mě na jejích kabelkách baví, že každou sezónu vychází její klasické styly v nových a nových barvách. Nejznámějším stylem je nicméně MAB, níže v klasické černé.


Druhým velice známým stylem je Morning After Clutch (tedy MAC), což je naprosto dokonale šikovná crossbody kabelka, která je dostupná ve třech velikostech a dost si ji oblíbila například herečka Reese Whiterspoon.  
Již nějakou dobu si také brousím zuby na jeden z jejích šperků, většina z nich spadá do mého stylu a některé jsou opravdu neotřelé. Například kdyby byl náramek níže dostupný i ve stříbrné barvě, neváhala bych...


Veškeré věci od Rebeccy jsou k dostání na jejím webu www.rebeccaminkoff.com, na kterém je dostupný také eshop (obávám se, že v žádném českém ani evropském kamenném obchodě její kabelky bohužel k dostání nejsou). Velice pozitivní zprávou je, že eshop zasílá i do zahraničí. Počítejte ale s tím, že se rovnou při objednání přičte také odpovídající výše případného cla a DPH. Výhodou nicméně je, že vše se platí najednou, a Vaše nová kráska Vám tak přijde bez jakéhokoliv doplácení. Rebecca často a pravidelně zlevňuje velké množství svého zboží a tak se její celokožené kabelky dají koupit i za zajímavou cenu. Kabelky od Rebeccy je samozřejmě možné koupit i na dalších jiných eshopech, těm se ale, stejně tak jako mé mini sbírce této značky, budu věnovat v jiném postu.

______________________________________________________________________________

Rebecca is one of my favorite designers. She belongs to the group of contemporary designers, on the other side there are the premier designers. Rebecca was born in San Diego, CA and she began sewing and designing clothes at high school, then she moved to NY to pursue the designer career. First she concentrated on designing clothes and came to the spotlight by designing a special I Love New York t-shirt for her friend, a Hollywood actress, Jenna Elfman who wore it to the Jay Leno show. After this big success, Jenna Elfman asked Rebecca to design a handbag for her... that's where it all started. The handbag that Rebecca designed was no other than the todays classic Morning After Bag (MAB). The demand for MAB was so huge that Rebecca decided to suspend her clothing line and concentrate on accessories only. MAB was introduced in 2005.

In 2009 Rebecca renewed her clothing line with a success. As of today she designs clothes, accessories and shoes and she is one of the most important independent american designers.

Personally, I love her style - all the pieces are urban, chic and interesting. But to be honest, it wasn´t love at first sight (concerning the accessories especially). However, today I have two Rebecca Minkoff handbags and a wallet and I love them to pieces as much as the fact that each season Rebecca comes with a myriad of new colors for her classic styles. Above you can see the classic MAB in black.

Second very famous style is the Morning After Clutch (MAC), which is a totally perfect and handy crossbody that is available in three different sizes and many celebs adopted her as their own - e.x. Reese Whiterspoon. You can see the MAC above in pink.

For some time now I also have my eye on a piece of her jewellery, most of them are just my style. For example if the bracelet above came also in silver, I wouldn´t think twice to get it.

All of the above and much more is available at www.rebeccaminkoff.com which also has its own online store (I am afraid there is no shop in the Czech republic or in Europe that would carry her line). The positive part is that the online store offers international shipping. However, duties and taxes are applied when you are checking out with your purchase. Advantage of this is of course that your new beauty will arrive without further payments upon receipt. Rebecca has many sales throughout the year so it is possible to buy her leather handbags with an interesting discount. There are also many other online stores that carry Rebecca´s handbags, I will talk about these and my personal Rebecca Minkoff mini collection in another post.

Žádné komentáře:

Okomentovat